Online fiyat teklifi için tıklayınız!

Firmamız Hakkında


FRİGOLU ARAÇ KİRALAMA

Firmamız Hakkında

Daysal Frigo Soğuk Hava Taşımacılığı; 1958 yılında Niğde  de kurulmuştur .  2000 yılına kadar yurt içi açık kasa kamyonlarla özellikle Niğde İstanbul arasında sebze  , meyve  , kavun , karpuz , patates  , soğan gibi kuru yük taşımacılığı alanında hizmetler vermiştir. 2000 yılından sonra ise ithal muz taşımacılığı yapmıştır. İthal muz gibi serin ve soğuk taşınması gereken ürünlerin eski sistem açık kasa kamyonlar yerine Frigorifik Nakliye mecburi hale  gelmiş ve bizlerde öz  mal açık kasa kamyonlarımızı fiber kasalı ve klimalı hale getirerek soğuk gıda taşımacılığı alanına girmiş olduk.

Daysal Frigo Soğuk Hava Taşımacılığı adından da anlaşılacağı üzere soğutuculu nakliye yani frigorifik nakliye için gerekli olan sistemleri kullanarak nakliye yani lojistik alanında ayrı bir taşımacılık olan frigorifik nakliye alanında kendine güzel ve özel bir  yer edinmiştir. Daysal Frigo soğuk gıda  taşımacılığı yukarıda da belirtildiği gibi dedem Cemal DAYSAL ile uzun yıllar önce ticari nakliye taşımacılığı alanında güzel bir başlangıç yapmıştır. Dedemiz yani büyük babamızdan sonra Babam İsmail DAYSAL da bu alanda 40 yıl kadar uzun bir dönem bu ticari nakliye  faaliyetine  devam etmiştir. Son olarak ben Cumali DAYSAL dedem ve  babam ile devam ettirilen nakliye çalışmalarını 2012 yılından bu güne kadar hızlı bir yükselişle bu günlere firmamızı taşımız  olduk. Hem öğretmen hem de yıllardır aile mesleği olan nakliye alanı ile az da  olsa bir bağımız vardı. 2012 den sonra baba mesleği nakliye ile okul idareciliğini yapmaya çalıştım. Ama işlerin gün geçtikçe büyümesi sonucu öğretmenlik ve okul müdürlüğü görevime ara  vermek durumunda kaldım.

Kısaca  kendimizden bahsetmek gerekir ise ; 1974 yılında Niğde de doğdum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. İlkokulumuzu Niğde Karakapı Kasabasında , ortaokulumuzu Aksaray Mustafa Yazıcı İlköğretim Okulunda , Lise Aksaray lisesinde , Üniversiteyi ise Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladım. 1998 yılında İstanbul İli Fatih İlçesi Melekhatun İlköğretim okuluna 1 yıl  Türkçe Öğretmeni olarak görev yaptım. 1999-2001 yılları arasında Kahramanmaraş ta yedek subay öğretmen olarak görev yaptım. 2001 – 2007  yılları arasında Fatih Melekhatun  İlk Öğretim okulunda Okul Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. 2007 – 2009 yılları arasında Fatih Edirnekapı İlköğretim  Okulunda Okul Müdürü olarak görev yaptım. 2009 yılı yerel seçimlerinde Niğde İli Karakapı Kasabası BBP belediye başkan adayı oldum . Lakin seçimlerde başarılı olamadık. 2009 yılında tekrardan seçim dönüşü Milli Eğitim Bakanlığında görevlerime devam ettim. 2009 – 2010 yılları arasında Beşiktaş İlçesi Lütfi Banat İlköğretim okulunda Okul Müdürü olarak görev yaptım. 2010 – 2013 yılları arasında Bakırköy Emlak Kredi Bankası Ortaokulunda Müdür yardımcısı olarak görev yaptım. 2013-2017 yılları arasında ise Bağcılar Kocaragıppaşa İlköğretim okulunda Okul Müdürü olarak görev yaptım.2017-2018 yılları arasında 1 yıl ücretsiz izin kullandım.

Son olarak Esenyurt Atatürk İlköğretim Okulunda okul müdürü olarak görev yaparken eşimin doğum yapması üzerine 2 yıl ücretsiz izin alarak okul müdürlüğü görevime ara vermiş oldum. Bu yasal izin süremiz dolduğunda ise devlet memurluğu görevimden istifa edip siz değerli müşterilerimiz ile frigorifik yani  Daysal Frigo Soğuk Hava Taşımacılığı alanında işimizin başında hizmet etmeye devam edeceğiz.

Daysal Frigo Soğuk Gıda Taşımacılığı firma  sahibi olarak yukarıda paylaşmak zorunda kaldığımız bilgilerin bir sebebi vardı. Bu sebepler nelerdir ? Değerli okurlarımız ve müşterilerimiz ; Yaklaşık 20 yıllık milli eğitim görevimde , öğretmenliğimde , müdür ve müdür yardımcılığımda çok çok mutlu olduğum anlar olmuştur. Lakin maalesef ülkemizde ve özellikle de son yıllarda öğretmenlik mesleğinde çok bozulmalar oldu. Öğrencilerimizin yetişmelerinde sistemin , öğretmenlerin , biz yöneticilerin ve velilerimizin çok büyük yanlışları olduğu kanaatindeyim. Öğrencilerimizden beklenen genel kanı “oku , adam ol , devlete sırtını daya “ mantığı ile şu an itibariyle 1,5 milyondan fazla üniversite mezunu işsizimiz var. 12 yıllık temel eğitim yüzünden ülkemizde ara elaman sorunu had safhaya ulaşmış durumdadır. Kaliteli eğitim yok, kaliteli meslek yok. Kaliteli ara elaman yok ve şu an itibariyle teknik anlamda çok büyük bir boşluk oluşmuş durumda. Bu boşluğu da Suriyeli ve diğer yabancı uyruklu göçmenler vasıtasıyla doldurulmuş durumda. Tekstilde , inşaatta , tarım ve hayvancılıkta  , tamir ve bakımlarda hep Suriyeliler ve diğer göçmenler istila etmiş durumdalar. Nakliye ve taşımacılık alanında maalesef bu göçmeler yok. Yalnız lojistik sektöründe de  biz Türkler yerli yerince bir eğitimden geçmiş kaliteli bir Nakliye Meslek Kültürü oluşturulmadığına  bizzat şahit olduğum için öğretmenlik ve okul müdürlüğü dönemlerinden de esinlendiğim ticari çalışmalarda kısa süre içerisinde çok büyük ticari mesafe aldığım için devlet memurluğu görevimi bırakarak  öz mal kamyon  ve kamyonetler ile soğuk gıda taşımacılığı yapmaya başladım.

Sonuç olarak Daysal Frigo Soğuk Hava Taşımacılığı  adına her ne  olursak olalım yaptığımız işlerin hakkını vererek , verdiğimiz sözleri yerine getirirken ticari ahlak ile uygun fiyat anlayışı sayesinde firmamızı daha güçlü , daha güvenilir yapmak için emeğimizi ve ekmeğimizi siz  değerli müşterilerimiz ile paylaşmak istiyoruz.

Uygun fiyatlarımız, uzman kadromuz ve hızlı çözüm ortağınız DAYSAL FRİGO. FRİGOLU NAKLİYE bir  tık ötenizde.

Daysal Frigo Soğuk Hava Taşımacılığı

Daysal Frigo Soğuk Hava Taşımacılığı

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız